Diş Boyu Uzatma

Ortonorm Diş Boyu UzatmaEstetik tekniklerden olan diş boyu uzatma işlemi son dönemlerin en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Estetik kaygı yaşayan bireyler, diş boyu uzatma işlemini gerçekleştirebilir. Diş boyu uzatma işleminde iki yol bulunmaktadır. "Dişi aşağı doğru uzatmak" ve "dişi yukarı doğru uzatmak" ...

Dişi Aşağıya Doğru Uzatma İşlemi

Dişi porselen lamine ile uzatma yöntemi en sık tercih edilen yöntemdir. Dişin ön kısmına yapışan porselen lamineler, takma tırnak gibi porselen tabakalardır. Dişi en iyi şekilde uzatmanın kaliteli bir yoludur. Porselen lamineler aracılığıyla diş kolaylıkla uzatılır, renginde, boyunda ve formunda istenilen şekilde oynamalar yapılabilir.

Dişi Yukarı Doğru Uzatma İşlemi

Dişin dudakla ilişkisi iyiyse dişi aşağıya doğru uzatmak doğru bir tercih olmayacaktır. Yukarı doğru uzatma tekniğinde dişe ve diş etine müdahale edilir. Pembe estetik uygulaması yapılır. Pembe estetikte lazerle diş etleri yukarıya doğru seviyelendirilerek dişin boyu istenilen düzeye getirilir. Böylece diş etleri daha az görünür hale gelebilir.

Diş boyu uzatma işlemleri lazer uygulamaları ile diş etlerine uygulandığı için yaklaşık 10-15 dakika civarında sürmektedir. Lazer ile yapılan diş boyu uzatma işlemlerinde ağrı ve kanama olmaz. Eğer dişlerinde herhangi bir sağlık sorunu yaşamıyorsanız, çarpıklıklar, dişlerinin aralarında açıklık gibi problemler yoksa yalnızca lazer uygulamaları ile diş etinde işlem yapılarak diş boyu uzatılabilir.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle