Yetişkin Ortodontisi

Ortonorm Yetişkin OrtodontisiOrtodonti tedavisinde kullanılan braketler yalnızca çocuklar için tercih edilmez. Ortodonti alanındaki ve diş hekimliğindeki teknolojik gelişmeler sayesinde tedavilerde yaş sınırı kalmamıştır. Diş etleri, ağız içinin genel yapısı sağlıklıysa bireyin dişleri her yaşta rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. Yetişkinleri de kapsayan her türlü yaş grubu için çeşitli tedavi yöntemleri sunmaktayız.

Yetişkin ortodontisi günümüzün popüler alanlarındandır. Ortodonti tedavisi, estetik açıdan kişisel görünümünüzü ve kendinize olan güveninize önemli ölçüde etki eder. Dişlerinizi, diş etlerinizi ve ağzınızı korumanız son derece önemlidir. Çapraşık şekilde olan dişler, kötü kapanış problemleri, dişeti-kemik kayıpları, diş çürümeleri gibi problemler yaşamak istemiyorsanız son derece özenli davranmalısınız.

Yetişkin ortodontisinde sık karşılaşılan problemlerden olan apareylerin görüntüsü ve sosyal hayata etkisi konusu, endişe edilmemesi gereken ayrıntıdır. Lingual teknikte teller, dişlerin arka kısımlarına uygulanarak gizlenir. Şeffaf braketler ve Invisalign desteği ile bireylerin yaşadığı bu sorun büyük ölçüde yersizdir diyebiliriz.

Alanında uzman ortodontistlerimizin ortodonti tedavisinde kullandığı yepyeni teknikler ve cihazlar, yetişkin ortodontisinde yaşanan tüm rahatsızlıkları azaltır. Böylelikle tedavi süreniz kısalır, seçenekler arasından tedavinizin kolaylaşmasına olanak verir. Apareylerin ilk haftalarda yarattığı etkiden dolayı ağzınızda yaşadığınız sıkıntılar minimuma indirilir.

Hatırlatmakta yarar var

Hastalarımızın birçoğu yetişkinlerden oluşmaktadır. Özgürce gülümsemek için geç kalmadınız. Ortodonti tedavisinin en cezbedici yanı her yaştaki bireylere yardım edebilmektir.

Ortodonti Tedavisinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle