Lingual Ortodonti Fiyatları

Öncelerde normal tedavi için üretilmiş braketlerin iç kısmına uygulanmasıyla gerçekleştirilen Lingual Ortodonti, günümüzde kişiselleştirilmiş apareylerle daha mükemmel hale getirilmiştir.


Lingual ortodonti tedavi yöntemleri hastadan hastaya göre değişiklik göstermektedir. Ortodontistiniz, en doğru teşhis ve tedavi yöntemlerinden size haberdar edecektir. Lingual tedavi aşamasında ortodontist ile uyum içerisinde gerekli disiplin ve titizliği göstermeniz gerekmektedir.

Görünmeyen diş teli olarak bilinen lingual ortodonti sayesinde bugüne kadar çeşitli sorunlardan dolayı tel takamayan ve diş çapraşıklıkları yaşayan hastalar, tedavi sürecini rahatlıkla geçirebilmektedirler. Lingual braketler her yaştaki hasta için uygun bir tedavi yöntemidir. Görünmeyen diş teli, günümüzün en popüler tedavileri arasında yer almaktadır. Lingual ortodonti fiyatları bu bağlamda herkes tarafından merak edilmektedir.

Klasik ortodonti tedavisine oranla maliyeti biraz daha yüksek olan lingual ortodonti tedavisi, hastalar içi konforlu bir iyileşme süreci sunar. Düşünüldüğünde tedavi için öngörülen fiyat sonuca değerdir. Türkiye’ye ilk olarak Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği "Lingual Ortodonti" tedavisini getirmiştir. ’Lingual teknik üst uzmanlık gerektirdiğinden ve hastalarda kullanılacak braketler kişiye özel olarak laboratuvarda hazırlandığından maliyetler dışarıdan uygulanan tellere göre yaklaşık 2-3 kat daha pahalıdır. Bu teknikte tedavi ücretleri vakaya göre değişir. Lingual braket fiyatı 20.000 -30.000 TL’dir. Hastanın ağız durumuna ve kullanılan apareylere göre fiyatlar üzerinde değişmeler olabilmektedir. Problem yaşadığınız apareyler için ekstra ücret talep edilmez. Tedavi sonrası için hekiminiz tarafından verilen apareyler ve kontroller için de ayrıca ücret alınmamaktadır.

Lingual ortodonti fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için dilerseniz;

İLETİŞİM FORMU ile bilgilerinizi iletebilir, dilerseniz de İLETİŞİM BİLGİLERİ üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle