Ortodonti Cerrahi Fiyatları

Diş hekimliğinin dalı olan ortodonti; diş, çene ve yüz bozukluğu tedavilerinin tümünü kapsayan bir alandır. Ortodonti tedavisi kapsamında herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

Düzeltici çene ameliyatı olarak bilinen Ortognatik Cerrahi, yüz kemikleri, çene ve dişlerde yaşanan anormallikleri düzelterek tedavi edilmesini sağlar. Yaşanan problemler çiğneme, konuşma, uyuma gibi günlük aktivitelerin kısıtlanmasına da sebep olabilir. Alt ve üst çenede yaşanan olumsuzlukları sindirim sistemi problemlerinin yaşanmasına bile neden olabilmektedir.


Ortodonti ameliyatı, gerçekleştirilen tedavilerin daha uzun süreli sonuçlar vermesi açısından destek niteliğinde tercih edilebilir. Ameliyatla çene yapısı gerektiği şekilde konumlandırılır ve estetik bir görünüm kazanması sağlanır. Ortognatik cerrahi, ortodonti tedavisi desteğiyle yüz profili görünüşünde gelişim ve değişim sağlar. Ortodontist, tedavi döneminde gerekli görülmesi halinde ortodonti ameliyatına başvurabilir.

Bu bağlamda hastaların tedaviye ek olarak merak ettikleri konu ortodonti ameliyatı fiyatlarıdır.

Çene ameliyatı fiyatları
kişisel olarak belirlenmektedir. Kimi vakalarda tek çenede sorun olabiliyorken kimilerinde ise her ikisinde de görülebiliyor. Bu sebeple net bir fiyat paylaşımı doğru olmayacaktır.

Ortodonti ameliyatı fiyatları, gerçekleştirilecek olan teknik ve tedavi şekline göre değişiklik göstermektedir. Ortodonti ameliyatı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için dilerseniz;

İLETİŞİM FORMU ile bilgilerinizi iletebilir, dilerseniz de İLETİŞİM BİLGİLERİ  üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ortodonti Tedavisi Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız... SGK Ortodontik Tedaviyi Karşılıyor Mu? Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor Mu? Diş Teli Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle