Flor Uygulaması

Ortonorm Flor UygulamasıDoğal bir mineral olan Florid, sudan veya yediğimiz pek çok gıdadan aldığımız maddedir. Eski dönemlerden sularındaki florid oranı fazla bölgelerde yaşayanların daha az diş çürüğüyle karşılaştığı bilinmektedir. Sebebi ise floridin dişin minesini çürüğe karşı dirençli hale getirmesidir. Önceleri şehir sularının optimal dozda floridlenmesi düşünülmüş ve bazı yerlerde uygulanmış, daha sonra ise yan etkiler görülmesi nedeniyle doz azaltılmasına gidilmiştir.

Araştırmalar beraberinde yüzeyel flor uygulamalarının daha önemli olduğu konusu vurgulanmıştır. Annenin hamileliği esnasında aldığı ya da 6. ay sonrasında çocuğa verilen flor tabletlerinin verdiği etkinin azlığı saptanmıştır. Mineyi oluşturan kristal yapı, yüzeye uygulanan floridin etkisiyle aside direnç kazanmıştır. Böylelikle zor pürüzlenmekte ve çürüğün oluşması zorlaşmaktadır.

Yüzeyel florid uygulamasına 3 yaşından itibaren başlanabilir. Florid uygulaması, 6 ayda bir tekrarlanması gereken basit, ağrısız bir işlemdir. Çocuğun diş hekimi ile ilk tanışması ve 6 aylık periodlarla kontrole gelmesi açısından idealdir. Kısa süren bu işlem ardından çocuğunuzun dişlerinin yüzeyinde depolanan florid, dişleri çok daha sağlıklı kılacak, güç kazanmasını sağlayacaktır.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle