En İyi Ortodonti Tedavisi

Günümüzde birçok kişinin yaşadığı sorunlardan biri de dişlerde ortodontik problemlerdir. Öncelikle ortodonti, dişlerin şekilsiz çıkması, ve bununla alakalı olarak kafatası kemikleri ve çene kemikleri arasındaki ilişkiyi konu alır.  Ortodonti, diş yapısında oluşan bozukluklar için tedavi sağlayan bir bölümdür. Günümüzde yaygın olan ortodontik problemler, artık çözümsüz değildir. Uzman bir ortodontist ile mükemmel sonuçlar yakalayabilmeniz mümkündür. En iyi ortodonti tedavisi çapraşık diş problemlerini düzelterek sağlıklı bir diş yapısına kavuşmanıza olanak tanır. Bu sayede belirli sürede gerçekleşen bir tedavi ile, aşamalar halinde tamamlanarak, sağlıklı bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Her zaman aynı tedavi uygulanmadığı gibi, rahatsızlıkların boyutuna göre tedavi seçenekleri de değişim göstermektedir. Ortodonti doktorunun alanında profesyonel olması her zaman önemlidir. Bu sayede doğru bir tedavi uygulaması ile beraber istenilen görünüme de sahip olabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisi İçin Yapılması Gerekenler

Bir ortodonti uzmanı ile detaylı muayene sonrası, doğru teşhis ve tedavi planlaması yapılarak; size en uygun tedavi materyallerine karar verilebilecektir. Ortodonti tedavisinde tercih edilen materyaller ise,

  • Şeffaf plaklar (İnvisalign)
  • Hareketli Ortodontik araçlar
  • Sabit Ortodontik araçlar
  • Vidalı araçlar

Yukarıda belirtilen araçlar ile tedavi kapsamında mevcut olan her detayın atlanmadan yapılması gerekir. Birçok tedavi aşamasını kapsayan ortodontik hastalıklar,  her zaman fark yaratan bir etki sağlar. Bu sebeple de zaman kaybetmeden tedavi sürecine geçilmelidir.  Diş çarpıklıkları veya düzensiz olarak çıkmış olan dişlerin her zaman düzeltilmesi gerekir. Belirtilen tedavi süreci ise kısa sürede en iyi ortodonti tedavisi ile hastanın sağlığına kavuşmasına olanak tanır.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılmalı

Ortodonti tedavisi, ortodontistinizin uygun gördüğü aralıklarla görüşerek; aşama aşama ilerleyen ve sabır isteyen bir tedavidir. Kontrolleriniz sırasında fark edilen her hangi bir çürük tedavisi, kanal tedavisi veya çekim  yapılması gereken bir diş olur ise, ortodontistiniz bunun tedavisi için de sizi en uygun uzmana yönlendirecektir. Muayene sonrası netleşen diş bozuklukları ve çene kemiğinde gelişim bozukluğu mevcut ise, hastanın kısa sürede tedaviye alınması gerekir. Bu sebeple tercih edilen tedavi seçenekleri dişte mevcut olan bu duruma çözüm niteliğindedir. Birçok kişi tarafından tercih edilen tedavi şekli şeffaf plaklar veya diş telidir. Beklentileri karşılayan tedavi aynı zamanda güzel bir gülüş imkanı sunar. Böylece tedavi sonunda istenen gülüşe sahip olabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ortodonti uzmanınız tarafından, ortodontik bir tedaviye ihtiyacınız olduğu netleştikten sonra; tedavi sırasında dikkat etmeniz gereken durumlardan bazıları söyledir;

  • Sigara kullanımını bırakmanız veya en aza indirmeniz,
  • Asitli içecek tüketimini minimuma indirmeniz,
  • Dişe yapışan lokum ve benzeri şekerli gıdalardan kaçınmanız,
  • Tedavi sürecinde sert gıdalar ile dişte veya dişe uygulanan materyalde tahribata yol açılmaması gerekir.

Yukarıda belirtildiği gibi, diş tedavi sürecinde dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Sizin gösterdiğiniz özen sayesinde, en iyi ortodonti tedavisi ile kısa sürede sağlıklı bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Bu sebeple tedaviye zaman kaybetmeden başlanması oldukça önemlidir.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle