Diş Dolgusu Fiyatları 2024

Diş dolgu fiyatları 2024 yılında ne kadar? Diş dolgusu tedavisi nedir ve nasıl yapılır? Estetik diş dolgusu nedir? 2024 Estetik diş dolgu fiyatları ne kadardan başlamaktadır? sorularının yanıtlarına Diş Dolgu Fiyatları 2024 yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Diş dolgu tedavisi nedir ve nasıl yapılır?

Dişlerinde problem yaşayan birçok hasta, estetik dolgu tedavisi ile 2024 yılında da ağız ve diş sorunlarını kolaylıkla çözüme kavuşturmaktadır. Çürükten dolayı zarar gören bir dişe, normal fonksiyonuyla birlikte estetik görünümünü kazandırmanın en uygun tekniği estetik dolgu uygulamasıdır. Dolgu tedavisinde, öncelikle çürüyen diş dokusu mevcut bölgeden uzaklaştırılır ve dişte etkilenen tüm kısımlar temizlenir. Sonrasında diş, dolgu malzemesi ile doldurur. Diş dolgusu uygulamasının amacı, bakterilerin girebilecekleri boş alanların uygun madde desteğiyle kapatılması ve dişteki çürüğün ilerlemesinin engellenmesidir.

Estetik dolgu nedir? Estetik dolgu fiyatları ne kadar?

Estetik dolgu uygulamalarından biri olan kompozit dolgu, dişin kendi rengindedir ve dişe tek seansta rahatlıkla uygulanabilir. Çürük, kırık veya aşınan dişlerin tedavisinde de tercih edilir. Dişlerde meydana gelen renklenme problemlerini de giderir. Diş arasındaki boşlukların kapatılmasında, dişlerdeki boy farklılıklarını ortadan kaldırılmasında, diş boyunu uzatmak için kurtarıcıdır. Estetik amalgam dolgular ise genelde arka dişlere uygulanarak, çiğneme şiddetine ya da aşınmaya dirençli dolgulardır. Estetik inley-onley adını verdiğimiz dolgu çeşitleri, laboratuvarda hazırlanan dayanıklı porselen dolgular olarak bilinirler.

Dolgu yapılabilecek kadar yeterli diş dokusu bulunmadığında rahatlıkla dişe uygulanabilirler. 2024 yılında estetik diş dolgu fiyatları, dişe işlem yapılacak bölgeye, işlemlere, tedaviyi uygulayan hekime göre değişiklik gösterebilir. 2024 diş dolgu fiyatları ve estetik diş dolgu uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ortonorm Ortodonti

Tümünü Görüntüle